Zabiegi relaksacyjne

Masaże gorącymi kamieniami (nowość)

To niezwykle przyjemny i doskonale relaksujący masaż z wykorzystaniem rozgrzanych kamieni bazaltowych, doskonale wyszlifowanych przez morskie fale oblewające Hawaje i Bali – najczystsze miejsca na świecie. Masaż relaksacyjny kamieniami wulkanicznymi odpręża, wycisza i regeneruje. Likwiduje stres i jego negatywne skutki. Rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi ból. Znakomicie regeneruje po wysiłku. Ma zbawienny wpływ na skórę – pomaga zwalczyć cellulit, poprawia jej jędrność i elastyczność

Masaże ajurwedyjskie

Stosowana od stuleci forma hinduskiego masażu zdrowotno-relaksacyjnego. Elementem wspólnym masaży ajurweryjskich jest oczyszczanie organizmu z toksyn poprzez wykorzystanie olejów głównie sezamowych, tradycyjnie stosowanych w medycynie indyjskiej.

Oleje stosowane w masażach ajurwedyjskich przenikają głęboko przez skórę, docierają do tkanek łącznych, odżywiają i smarują kości, stawy oraz mięśnie.

Masaże ajurwedyjskie mają na celu pobudzenie prawidłowego przepływu prany (energii życiowej) w organizmie, przywracając równowagę zarówno fizyczną, jak i mentalną.

Rodzaje dostępnych masaży:

Abhjanga – relaksacyjny masaż całego ciała
Udvartana – masaż z peelingiem całego ciała
Shiroabhjanga – masaż głowy i pleców
Netra Vasti – olejowanie oczu w połączeniu z masażem twarzy

Masaże cellulitowe

Do powstawania cellulitu najbardziej przyczyniają się: siedzący tryb życia, stres oraz nadwaga. Skóra wtedy traci swoją jędrność i pojawiają się nieestetyczne bruzdy. Z medycznego punktu widzenia cellulit jest chorobą i dlatego należy z tym walczyć pamiętając, że wszystkie kuracje wymagają czasu.

Masaże cellulitowe znacznie wpływają na proces:

likwidacji cellulitu,
zmniejszania rozstępów,
odmładzania i odżywiania skóry (ponadto nadają zdrowy koloryt),
likwidacji zastojów limfy (udrażniają system limfatyczny),
usuwania toksyn z organizmu (przyczynia się do oczyszczania skóry oraz narządów wewnętrznych).

Dodatkowo:

pobudzają metabolizm i poprawiają przemianę materii,
działają przeciwbólowo po urazach,
stymulują zmysły,
stabilizują sen.

Masaż stemplami ziołowymi

Niezwykle aromatyczny masaż wykonywany zgodnie z tajską tradycją. Mieszanka leczniczych ziół jest zawijana w bawełniany materiał, a następnie podgrzewana i aplikowana na ciało poprzez wcieranie płynnymi ruchami. Składniki takich stempli mają silne działanie pobudzające i odmładzające, a dodatkowo ułatwiają spalanie tłuszczu.

Bańki chińskie

Masaż wykonywany bańką chińską doskonale likwiduje cellulit oraz ułatwia utrzymanie szczupłej sylwetki. Bańki świetnie radzą sobie w przypadku leczenia dolegliwości mięśniowych i bólów kręgosłupa. Zabieg ten można wykonywać na pośladkach, udach, łydkach, brzuchu oraz ramionach, a pełne efekty widoczne są już po 10 zabiegach.

Kontakt

Dni przyjęć:
Szamotuły: pn. – śr.
Buk: czw. – pt.

Poniżej przedstawiam Państwu adresy moich gabinetów

Szamotuły

ul. Dworcowa 39
(Centrum Medyczne Glob39)
64-500 Szamotuły

Buk

ul. Mury 8
(przy aptece Lekabel)
64-320 Buk

Binino

Binino 88

64-560 Ostroróg